Home > Léto 2020

Nabídka výhradně pro naše kamarády a známé!

Milí přátelé, pomalu dáváme dohromady plány na léto a situace se má zhruba takto:

Tradiční víkendové plavby na Orlíku v roce 2020 neplánujeme, po nějakých cca 30 plavbách jsme jím trochu přesyceni a každoroční snižování hladiny zážitkům z plachtění také příliš nepřeje.

Jachting na Lipně se konat také nebude, neboť je to pro nás relativně daleko a ceny půjčoven jsou nehorázně vysoké. Pokud by byl ale dostatek zájemců, asi bychom se nechali přemluvit…

Co nás ale opět čeká je týdenní plavba na Mazurských jezerech.

Mazurská jezera

Rádi bychom se zde věnovali plachtění, ale i poznávání jezer a jejich okolí. Nemine nás návštěva vojenských pevností a bunkrů, ochutnávky ryb i koupání v průzračné jezerní vodě. Pro posádku je ještě k dispozici 5 volných lůžek (kriticky 6) a cena za lůžko a náklady s touto výpravou spojené činí 6.000,- Kč / týden.

V ceně je pronájem lodi, kapitánské služby, přístavní poplatky, projetá nafta na lodi, spolujízda autem (tj. doprava tam a zpět), parkovné v maríně. V ceně není započítána společná strava, návštěvy restaurací, poplatky za použití WC a sprchy v přístavech .

Uvažovaný termín plavby je od soboty 27.6. do soboty 4.7.2020.

Takže si to promyslete a v případě zájmu se včas ozvěte, loď chceme blokovat už v prosinci 😉

PS: v nejbližších letech plánujeme také trek do Gruzie – kolébky vína, kterou znají i milovníci čaje. Gruzie je země s tisíciletou tradicí na úpatí Kavkazu, její pláže omílá Černé moře a mísí se zde naše a asijské kultury.

Gruzie

Dalšími místy v našem hledáčku jsou Kazachstán, Kyrgyzstán, Švédsko, Norsko, Finsko, možná Island. A ani tam se nám nechce jet jen samotným ve dvou 🙂

7.-10. května 2020 budeme obdivovat Francouzskou Marseille; pokud jste v Provance také ještě nebyli, můžete ji zkoumat s námi.

Také nás láká vidina prodlouženého víkendu na břehu Baltského moře, v Mezizdrojích. Strávili jsme zde už skoro 3 týdny a rádi se sem vracíme. Ale to se rozhodne až na jaře…

Jarda & Jana